Kasa ve Faturalandırma

PMS'nizde size yardımcı olacak doğru işlevselliğe sahip değilseniz, kasa işlemleri, faturalandırma, döviz bozdurma gibi işler zaman alıcı olabilir.

Protel PMS, finansal yönetimi karmaşıklaştırmayacak, aksine yöneticiler ve personeller için işleri kolaylaştıracaktır.


İyi kasa ve faturalandırma sistemleri aşağıdaki yeteneklere sahiptir:


Bir belirteç

Kredi kartı verilerinin depolanmasını ve şifrelenmesini üstlenir. Modern sistemlerde, gerçek kredi kartı numarası değil, yalnızca "belirteç" olarak adlandırılan değiştirme numarası kaydedilecek ve görüntülenecektir. Tokenizer'a erişim yalnızca yetkili çalışanlarla sınırlıdır.


Çoklu Para Birimi Modülü

Tüm ana para birimlerinin değişimini ve kabulünü yönetir. Güncel döviz kurlarını destekler.


Kasiyer Numaraları

Her bir çalışan için benzersiz kasiyer numaraları veya gerekirse her vardiya için bir değişken kasiyer oluşturur.


Hızlı Gönderi/Mağaza

İkramlıklar, soğuk içecekler ve diş macunu gibi oda hijyen malzemeleri gibi hızlı tükenen ürünler için gerekli verilerin (oda numarası, ürün, açıklama, tarih ve miktar) tutulması ve yayınlanması için gereken süreyi en aza indirerek misafir bekleme süresini azaltır.


Tüm küçük kasa işlemlerinin doğru ve mantıklı bir şekilde kaydedildiğinden emin olur, böylece bir kuruş küçük nakit bile atlanmaz.


Finansallaştırma

Malileştirme, bir misafirle işlem yaparken bir otel işletmecisi tarafından herhangi bir belirlenmiş satış vergisinin kasıtlı veya kasıtsız olarak eksik ödenmesini önlemek için tasarlanmış mali düzenlemelerin bir toplamıdır. Oldukça karmaşık ve ne yaptığını bilen uzmanlar tarafından kurulması gerekir. Malileştirme işlevinin herhangi bir sisteme kodlanması çok karmaşıktır, bu nedenle mümkün olduğunda, önceden yüklenmiş malileştirmeye sahip bir PMS'ye sahip olmak en iyisidir.


Ara Fatura

Belirli bir süre için fatura oluşturur. Misafirler ara fatura talep ettiğinde, fatura numarasının gerekip gerekmediğine göre ayarlar değiştirilebilir. Unutulmamalıdır ki bazı ülkelerde fatura numarası yazdırılmazsa fatura geçerli değildir.


Proforma Fatura

Proforma fatura, konuklara önceden gönderilen bir ön faturadır. Proforma fatura genellikle misafir ücretlerini ve şirket adı, vergi numarası, adres vb. gibi diğer önemli bilgileri görüntüler ancak geçerli bir vergi faturası değildir.


Avans Faturası

Misafir için beklenen ücretlerin deftere nakledilmesine izin verir ve ardından onlar için bir fatura oluşturur.


Faturayı Geçersiz Kıl/Sil

Bu fonksiyon, faturaların sistemden kaldırılmasını sağlar. Bu işlev genellikle otelin gereksinimlerine ve yerel yasama organının yasal gereksinimlerine bağlı olarak özelleştirilir.


Çoklu Dil Şablonları

Dünyanın her yerinden kendi dillerinde faturaya ihtiyaç duyan misafirleri olan oteller için çok kullanışlıdır.


Protel hakkında daha fazla bilgi edinin:

Bulut Tabanlı ve Sunucu Tabanlı Yazılım