Oteliniz İçin Başarılı Bir Black Friday Kampanyası Oluşturmak İçin 5 İpucu

Black Friday artık otel sektörünün tanıtım takvimindeki en büyük etkinliklerden biri


Geçtiğimiz yıllarda Black Friday gibi promosyonlara sahip otel sahipleri bu dönemi verimli kullanarak doğrudan rezervasyonlarda %100'ün üzerinde bir artış gördü. Bu blogda, ekibimizin yıllar içinde edindiği bilgilere dayanarak başarılı bir Black Friday kampanyasını nasıl kolayca oluşturacağınızdan bahsedeceğiz. 2023'de Black Friday’den en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olabilecek bazı ipuçları,


En iyi Black Friday kampanyası oluşturmaya yönelik beş ipucu:


1. Basit Teklifler Sunun

Teklifiniz ne kadar net olursa misafirlerin ne satın alacaklarını anlamaları o kadar kolay olacaktır. Kampanyanızda çok fazla koşul bulunmadığında rezervasyona olan güvenlerini artıracaktır. Şartların ve koşulların net olması önemlidir, ancak özel tekliflerinizi satın alabilecekleri sınırlayacak kadar fazla hüküm ve koşul eklemeyin.


2. Teklifinizde cömert olun

Black Friday kampanya döneminde, daha fazla insan para harcamaya meyilli oluyor ve bulabilecekleri en iyi fırsatları arıyorlar. Önceki yıllarda oteller %55'e varan indirimler sunuyordu; Genelde görülen standart indirim ise %10-20 civarındaydı. Fiyatlarda çok fazla indirim yapmaktan kaçınmak istiyorsanız, ek değer katan eklentiler sunarak cazip bir teklif oluşturabilirsiniz. Fiyat politikanıza zarar vermeden iyi bir teklif oluşturmak için ücretsiz kahvaltı veya ücretsiz oda yükseltmeleri eklemeyi düşünebilirsiniz. Bu kampanyalara yüksek talep tarihlerini kısıtlayabilecek koşullar ekleyebileceğinizi ve böylece büyük indirimli fiyatlara satış yaparak gelir kaybetmeyeceğinizi unutmayın.


3. “Sınırlı sayıda” ile aciliyet taktiklerini kullanın

“Sınırlı stok” söylemini vurgulayarak veya “flaş indirim” tekliflerinden yararlanarak satın almaya yönlendirebilirsiniz. Call action kelimeleri kullanmak, Black Friday gibi günlerde kampanyanızı öne çıkarırken satışı desteklemenin harika bir yoludur. Web siteniz ya da sosyal medya hesaplarınızdan kampanyanızın sonuna doğru geri sayım yapabilirsiniz. Bu, web sitenizin ziyaretçilerinin harekete geçmesi için bir aciliyet duygusu yaratır. Gösterimi artırmak ve daha fazla satış yapma şansını artırmak için kampanyanızı insanların en çok alışveriş yaptıkları zamanlar olan Cuma'dan Pazartesi'ye kadar yayınlamanızı öneririz.


4. Mobil alışveriş yapanları da hedefleyin

Tatil sezonunu iyi değerlendirmek isteyen misafirler, satın almadan önce birçok araştırma yapar. Bu araştırmayı yaparken büyük ölçüde mobil cihazları kullanırlar. Mobil cihazlara uygun olarak Black Friday kampanyanızı vurguladığınızdan emin olun. Mobil ortamda satın alma yolculuğunu da nasıl basitleştirebileceğinizi düşünün. Promosyon kodunu girmek yerine rezervasyon motorunda indirimi uygulayan bir bağlantı oluşturabilir misiniz? Satın alma adımlarını azaltmak, mobil dönüşüme yardımcı olabilir.


5. Kampanyanızı duyurabileceğiniz kadar fazla insana duyurmayı hedefleyin

Web siteniz ve sosyal medya hesaplarınızda kampanyanızı potansiyel müşterilerinize duyurarak daha fazla satış elde edebilirsiniz. Kampanyanızın rakiplerinize oranla daha cazip olması, iyi bir slogan ve iyi bir görsel ile çıkış yapmasının yanı sıra, kampanyanızı duyurmak için reklamlardan da faydalanmak önemlidir. Güncel otel reklam trendlerine genel bakış yazısından ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.


Daha fazla bilgi için bizimle iletişime geçin.