5 Adımda Müşteri Deneyimini Geliştirin

Kısa süreli konaklama yönetimine yönelik ekosistem giderek daha da karmaşık hale geliyor. Otelciler çoğu zaman kendilerini sonsuz bir yapılacaklar listesiyle karşı karşıya buluyorlar. Yönetici olarak rolünüzün ötesinde muhtemelen muhasebeci, problem çözücü, satış elemanı, pazarlamacı, planlamacı ve hatta teknik sorun giderici şapkasını da giymeniz gerekiyor.


Tüketicilerin kolaylık, özel ilgi ve bilgiye anında erişim talep ettiği bir dünyada faaliyet gösterildiğini de unutmayalım. Otelciler yönünden, misafirlerle her temas noktasında basit, akıcı deneyimler sunma yönünde hiç bu kadar büyük bir beklenti olmamıştı.

Peki tüm bu özellikleri dengede tutarken, sürekli olarak olağanüstü hizmet sunabildiğinizden nasıl emin olabilirsiniz?

Müşteri deneyimini merkezde tutarken hizmetinizi kolaylaştırma ve geliştirmenin 5 yolu:


Hızlı Konaklama

Hem online hem de offline dünyada, sürekli olarak filtrelememiz ve saklamamız gereken bilgilerle karşı karşıya kalıyoruz. Misafirler yalnızca rezervasyonlarıyla ilgili gerekli ve alakalı bilgileri almak ister. E-maillerin artık neredeyse tamamının mobil cihazlardan açıldığını unutmayalım. Kısa,net iletişimin ve önemli bilgilerin iletilmesi için en iyi yöntemlerden biri e-maillerdir.

Otel kuralları, şartlar ve koşullar, seyahat ipuçları gibi ek bilgilerin web sitenizde yer alması ve mailde yönlendirme olarak sunulması, sadece ilgilenen alıcıların tıklaması açısından en iyi uygulamadır.


Fiyatlandırmayı Basit Tutun

Karmaşık otel odası fiyatlandırmasında misafirlerin istediğini bulabilmesi zor ve kafa karıştırıcı olabilir, otelciler tarafından hala oldukça yaygın olan bu karmaşık sistemi müşteri deneyimi açısından iyileştirmek gerektiği unutulmamalıdır. Sezonluk fiyat farklılıklarınızı misafirlerin rezervasyon yaparken anlayabilmesi için mümkün olduğunca basit ve anlaşılır ifade ettiğinize emin olabilirsiniz. Akılda tutulması gereken iyi bir temel kural: Bir otel odası rezervasyonu yapmak, internetten ayakkabı veya yemek sipariş etmekten daha karmaşık olmamalıdır.


Kolay Check-in

Giriş adımlarınız yeterince kolay mı? Misafirlere verimli bir giriş süreci sunmak, sizi rakiplerinizin önüne geçirecektir; check-in ve check-out süreçleri eğer çok uzunsa hem sizin hem de misafirinizin gereksiz işi var demektir. Misafir deneyimini geliştirmek için uygulamalarınıza her zaman misafirinizin gözünden bakmayı unutmayın. Belki bir deneme check-in’i yaparak bunu uygulamalı olarak gözlemleme şansı yakalayabilirsiniz. Neyin işe yarayıp neyin yaramadığını anladığınızda iyileştirme yapmanız kolaylaşacaktır.


Misafirlerinizin Beklentilerini Önemseyin

Günümüzde tüketiciler odalarına vardıkları anda Wi-Fi'ye giriş yapabilmeyi bekliyorlar. Online olmak için karmaşık kayıt veya ödeme süreçleri herkesi hayal kırıklığına uğratır. Rekabet içinde kalabilmek için misafirlerinize ücretsiz, sınırsız ve hızlı Wi-Fi vermeniz oldukça önemlidir. Unutmayın mutlu misafirler; personelinizin soruları yanıtlamaya daha az, ellerindeki göreve daha fazla zaman ayırmasına olanak tanır.


Akıllı ve Ölçeklenebilir Çözümler

İyi bir müşteri deneyimi akıllı sistemlerle başlar ve biter. Ekibinize gerekli tüm bilgileri tek bir yerde sağlayan basit, verimli ve sezgisel bir sistem seçin. Akıllı bir sistem, soruları hızlı bir şekilde yanıtlamanızı ve sorunları çözmenizi sağlayarak, memnuniyetsizlik ortaya çıkmadan önce müşteri sorunlarına yanıt vermenizi sağlar.

Europrotel gibi bir işletim sistemi, günlük görevlerinizi basitleştirmek ve otomatikleştirmek için birden fazla platformla entegre olur ve sonuçta misafirlerinize harika deneyimler sunmaya odaklanmanız için size daha fazla zaman bırakır.

Daha fazla bilgi edinmek isterseniz Europrotel ile iletişime geçin. Olağanüstü müşteri deneyimi sunmanıza yardımcı olmak için otelciler için geliştirildi.