Protel AIR ile Check-in İşlemlerini Kolaylaştırın

Misafirleriniz, otelinize gevşemek veya mümkün olan en rahat ortamda bir konferansa katılmak için gelebilir. Bununla birlikte, tonlarca stresli durumdan sıyrılmak için geliyor olabilirler veya yol yorgunu olabilirler.

Akıllarındaki tek şey, personelinizin geldiklerinden haberdar olmalarını sağlamak ve check-in işlemlerinden sonra olacakların tadını çıkarmaktır. Ancak, check-in işlemleri, konuklarınız için biraz angarya olabilir.

İletişimsizlikten kaynaklanan istenmeyen durumlar yaşanabilir. Elbette bunu kimse istemez.

Bunun yerine hem misafirlerinizin hem de çalışanlarınızın sorunsuz ve zahmetsiz bir deneyim yaşamasını istemez misiniz? Protel'in bulut tabanlı mülk yönetim sistemi olan protel AIR ile tam olarak bunu elde edeceksiniz.

Bu sistem, misafirlerinizi mümkün olan en kısa sürede odalarına veya istedikleri yere ulaştırmak için tasarlanmıştır. Peki sistem nasıl çalışıyor? Beraber inceleyelim.


Temel Görevleri Tamamlamak İçin Minimum Tıklamayla Optimize Edildi

Check-in işlemleri için misafirlerinizin otel resepsiyonunda bekleme süresini kısaltmak ve bu görevi mümkün olan en kısa sürede tamamlamak için iş akışına bakmanız gerekir.

Protel AIR'in konuk deneyimini iyileştirmek için izlediği yol budur. 2009'dan beri piyasada olan PMS hizmeti, hızlı tek tıklama işlemleri ve hızlı gezinme için optimize edilmiş yeniden tasarlanmış bir kullanıcı arayüzüne sahiptir.

Personelinizin ihtiyaç duyduğu tüm bilgiler, takip etmesi kolay bir ekranda kendilerine sunulur. Kullanımı kolay tasarımı, tüm UI/UX tasarım ekibi ve mühendisler için bir kazançtır. Ancak daha da önemlisi, misafirleriniz ve çalışanlarınız için bir kazançtır.

İşlem hızı ve geliştirilmiş süreçler, işletmenize ayak bastıkları andan itibaren konuklarınız üzerinde doğru bir izlenim bırakmanıza yardımcı olur.


İş Akışlarınız için Kılavuzlu Yollar

Kabul edelim; günlük iş akışınızda  işleri belirli bir düzende yapmayı seviyoruz. Benzersiz ihtiyaçlarınız için en verimli yolu buldunuz ve bunun istediğiniz şekilde uygulanmasını istiyorsunuz. Ne yazık ki, çok sayıda bilgisayar sistemi sizi, yazılımda sizin için belirledikleri iş akışını takip etmeye zorlayacaktır.

Bu, personeliniz için kafa karıştırıcı olabilir ve hatta işleri halletmeye çalışırlarken gecikmelere neden olabilir.

Protel AIR işleri biraz farklı yapıyor. Bu yenilikçi Bulut tabanlı Mülk Yönetim Sistemi ile, sistemdeki iş akışını kullanıcı düzeyinde bile özelleştirebilirsiniz (bireyler için tasarlanmıştır ve doğrudan protel AIR içinde yerleşiktir).

Bu, personelinizin mümkün olduğunca fazla bilgi edinmesine ve hatta sistemi tam istediğiniz gibi hızlı bir iş akışı için optimize etmenize olanak tanır.


Doğru Konuk Bilgisine Sahip misiniz?

Otelin çalışma saatlerindeki hareketlilik, otel resepsiyonunda bir şekilde hata yapılmasının yalnızca an meselesi olduğu anlamına gelebilir.

En yaygın durum, personelinizden birinin misafir ayrıntılarını karıştırmasıdır. Örneğin; yeni konuk için check-in yapmayı veya rezervasyonu kapatmayı unutmuş olabilir. Bazı yoğun durumlarda, konukları ve tercihlerini bile karıştırabilir.

Bazı otel mülk yönetim sistemleriyle, bu sorunu çözmek bir kabus olurdu. Yapılacak çağrılar ve onay süreçleri, bu hataları düzeltmeye çalışmayı oldukça güç hale getirebilirdi.

Protel AIR , bu sorunlara yönelik çözümler düşünülerek tasarlanmıştır.

Yeni sistem, konukları ayırmayı ve tam olarak nasıl rezervasyon yaptırdıklarını belirlemeyi kolaylaştırır. Personel veya misafirler rezervasyon sırasında hata yaptıysa, bu hataları düzeltmek artık çok daha kolay.


Anında Değişiklikler Yapın

Bazen, bir hata olması gerekmez; misafir, rezerve ettiğinden farklı bir şey isteyebilir.

Protel AIR PMS, rezervasyonları ve ilgili değişiklikleri yapan çalışan için işleri kolay hale getirir.

Tüm konuğun bilgileri tek bir pencereye rahatça yerleştirilir.

Sadece birkaç tıklama ile misafirin rezervasyonuna olanaklar ekleyebilir, oda ve kredi kartı bilgilerini güncelleyebilir ve hatta misafirin değişiklikleri anında onaylamasını sağlayabilirsiniz.


Misafirinizle Doğru İletişim Kurun ve  Yardımcı Olun

İletişim zaman zaman karmaşık bir hal alabilir. Bazen doğru mesaj; iletişim, çeviri veya anlama sırasında kaybolabilir.

Personeliniz başka bir şey iletirken, misafirleriniz farklı bir şey anlıyor olabilir.

Sezgisel bir sistem olan protel AIR, misafirlerle bağlantı kurmayı ve isteklerini yerine getirmeyi kolay ve rahat hale getirir.

Misafirler, rezervasyonlarında ne istediklerini iletebilir ve personeliniz, neyin müsait olup olmadığı konusunda yanıt verebilir. Böylece işinizi hızlı ve kolay hale getirebilirsiniz.


Oda Anahtarı Yönetimi

Bir otel mülk yönetim sisteminin en önemli yönlerinden biri, konukların tesislere erişimidir.

Misafirlerinizin seçtiği paketlere bağlı olarak, pakette yer alan farklı olanaklara erişmelerini de sağlamak isteyebilirsiniz.

Protel Air PMS, konukların isteklerine göre anahtarları kesmeyi ve özellikleri anında etkinleştirmeyi veya devre dışı bırakmayı kolaylaştırır.

Dahası, kullanılamaz hale gelmeleri veya kaybolmaları durumunda anahtarları kolayca değiştirebilirsiniz.

Bütün bunlar, sistemdeki misafir profiline basit bir tıklama ile yapılır. Anahtarlar, konuğun rezervasyon yaptığı süre boyunca geçerli olur ve dilerseniz geçerlilik süresini uzatabilirsiniz.


Çözüm

Protel AIR bulut tabanlı PMS , özelliklerle dolu bir sistemdir. Sezgisel tasarım, personelinizin güvenle çalışmasını kolaylaştırır.

Personeliniz, sisteme hemen alışır ve kendilerine verilen görevler üzerinde çalışmaya başlayabilirler.

Sistemin basitliği, personelinizin iş akışını kolaylaştırarak misafirleriniz için check-in sürecini kısaltır.


Ancak burada bahsedilen her şey, bu sistemin neler yapabileceğinin sadece bir özetidir. Bir demo size sistem hakkında uygulamalı bir fikir verecektir.

Belki de protel'in sunduğu şeyler hakkında daha fazla bilgi edinmek istersiniz? Burada otelinizin işletme giderlerini azaltmanın en iyi 10 yolunu öğrenebilirsiniz.