Protel Air'in Otel Raporlama İşlevi Neden Bu Kadar Seviliyor

Bir otel işletmecisi olarak, işletmenizin istatistiklerine dikkat etmenin önemini ve sağlıklı istatistikleri izlemenin en iyi yolunun sistemli raporlar olduğunu biliyorsunuz.

Protel'in bulut tabanlı mülk yönetim sistemi Protel Air , işletmenizin başarısını olumlu yönde etkileyen bilinçli kararlar vermek için ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olmanızı sağlayacak raporları alma, okuma ve uygulama şeklinizi iyileştirmeyi amaçlar.

Protel Air, yılların endüstri geri bildirimi ve deneyiminden yola çıkarak, en iyisini hedefledi. Otel raporlarını ve istatistiklerini alma şeklinizi geliştirdi.

Peki nasıl?


Otel Raporlarına Genel Bakış

Protel Air'e giriş yaptığınız andan itibaren en önemli bilgilere hızlıca göz atabilirsiniz. Ekrandan misafir check-in ve check-out işlemlerini,müsaitlik durumunu hızlıca kontrol edebilir ve haftanın tahmini doluluk oranını görüntüleyebilirsiniz.

Ekranın sol tarafındaki gezinme paneli, yararlanabileceğiniz daha fazla seçeneğe sahiptir. Bu durumda, sizin gibi titiz otelcilerin asıl ilgisini çeken “raporlama sekmesi”dir.

Tek bir tık ile, yepyeni bir raporlar dünyasına giriş yapabilirsiniz. Beklenen check-in ve check-out işlemleri, tesis içi misafirler, odada izlenen filmler, uyandırma çağrıları, kat hizmetleri ve çok daha fazlası hakkında veri alabilirsiniz.

Ayrıca ön büro raporları, yönetim raporları, arayüz raporları, MICE raporları ve kesin rezervasyon raporları gibi belirli departman raporlarına da derinlemesine girebilir ve nano'ya geçebilirsiniz.

 

Raporlar Oluştururken Misafirlerle Etkileşime Geçin


Raporlar sekmesindeki (1.) seçenekleri, hangilerini görüntülemek istediğinize bağlı olarak çeşitli şekillerde kontrol edebilirsiniz. Dahil edilen filtrelere yalnızca bir tıklama ile belirli raporları görebilirsiniz.

Ayrıca, PDF veya Excel sayfaları (2.) olarak dışa aktarmayı veya yazdırmayı seçebilirsiniz. Ya da daha sonra incelemek için e-posta ile de gönderebilirsiniz.

İstediğiniz raporların niteliğine bağlı olarak, sistemin bunları oluşturması biraz zaman alabilir. Bazı sistemlerde, verileri sıkıştırırken başka hiçbir şey yapamazsınız.

Protel Air, bilgileri arka planda derleyerek sizi, misafirlere daha fazla zaman ayırmak için özgür bırakıyor.


Raporları Özelleştirmek için Çoklu Filtre Seçeneklerinden Yararlanın

Bazı durumlarda oteliniz için varsayılan olarak ekranda gördüğünüz raporlar tam aradığınız gibi olmayabilir.

Sizin ve yönetim ekibinizin gelecekte kullanmayı amaçladığı bir strateji oluşturmanıza yardımcı olması için geçmiş verilere ihtiyaç duyarsınız.

Bu ve diğer birçok durumda, varsayılan raporlama seçenekleri tam olarak ihtiyacınız olan şey olmayabilir.

Protel Air filtreleri, seçenekleri değiştirmenize ve raporları ihtiyaçlarınıza özel olarak uygun formatlarda görüntülemenize olanak tanır. Ayrıca, bir bonus olarak, özel filtreler kullanarak raporlama dönemlerini ve metrikleri değiştirebilirsiniz. Bu özelliği mutlaka deneyin– bizden bir demo isteyin.


Özelleştirilebilir Listeler

Listeler sekmesi altındaki pencere “Aktif Listeler” seçenekleri sunar. Aktif Listeler; check-in ve check-out, kullanılmayan rezervasyonlar, ödemeler, iptaller, tahsisler vb. gibi önceden tanımlanmış raporlardır.

Ayrıca, örneğin giriş-çıkış işlemleri ve ücret değişimleri, tarihler, oda türleri, misafir notları, önceki oda ve otelde kaç gece kaldığı gibi diğer metrikleri kontrol etmek için "zaman aralığı" gibi çeşitli filtreler kullanabilirsiniz.

Yaptığınız tüm listeleri özelleştirebilir, kaydedebilir ve Aktif Listeler seçeneğini her açtığınızda bunları görüntüleyebilirsiniz.

Bu listelerden, rezervasyonları iptal etme, ödeme türleri, yemek planları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere operasyonunlarınızın farklı yönlerini daha verimli kontrol edebilirsiniz.

Liste görünümünü kaydettikten sonra, her aktif liste için kullanıcı izinlerini ayarlayabilirsiniz. Sadece size görünür yapabilir veya tüm kullanıcılar için varsayılan görünüm olarak ayarlayabilirsiniz. Kurulduktan sonra, hiç kimse sizin izniniz olmadan değiştiremez.

Gün Sonu işlevinde ayrıca özelleştirebileceğiniz raporlar ve listeler bulunur. Günü sonlandırırken sistem, performansı günlük bazda ölçmek için kullanabileceğiniz ayrı ayrı oluşturulmuş listeler oluşturabilir.

Ayrıca, bu raporların günlük veya haftalık olarak yinelenmesini ve isterseniz PDF veya XLSX olarak görüntülenmesini ayarlayabilirsiniz.

 

Genius Analytics Panoları

Yan gezinme paneli, operasyonunuz için çok önemli olan birçok özelliği barındırır. Analitik sekmesi, çeşitli yararlı seçenekleri gizler.

Yönetici olarak siz otelden uzaktaysanız, orada olanlarla hala iletişim halinde olabilirsiniz. Protel Air, tüm bu verileri basit, çarpıcı grafik temsiller kullanarak size sunar.

Örneğin, History Pulse ile, önceden seçilmiş bir süre boyunca otelin geçmiş operasyonel performansını görüntüleyebilirsiniz.

Önceki güne veya haftaya ait metrikleri kontrol etmek istiyorsanız, bunlara hızlı bir şekilde erişebilir ve performansı ölçebilirsiniz.

History Pulse size üç yıl geriye giden metrikler verebilir ve her zaman olduğu gibi filtreler, gelir istatistiklerinden kurum içi istatistiklerden geliş ve gidişlere kadar çeşitli metrikleri görüntülemenize olanak tanır.

Property Pulse size mülkte neler olduğuna dair bir anlık görüntü verir. Metriklerden bazıları günlük doluluk, gelir ve ADR istatistiklerinin yanı sıra envanter durumu gibi diğer yaygın KPI'ları içerir.

Reservation Pulse, örneğin kaç odanın dolu olduğu veya binada VIP olup olmadığı gibi tüm rezervasyon bilgilerini gösterir.

House Movement listesi, beklenen ve tamamlanan rezervasyonlar, konaklamalar, beklenen check-out’lar gibi farklı türde temel verileri gösterir.

Protel, otelcilerin zor dönemlerde gelirlerini kaybedip kaybetmediklerini veya işlerinin iyileşip gelişmediğini görmelerine yardımcı olmak için Pick Up Pulse'ı özel olarak tasarladı.

Seçtiğiniz bir süre içinde iptal edilen rezervasyonları görebilir ve soru sormak veya anket yapmak için konuklara ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 

Çözüm

Protel Air'e dahil olan otel raporlama özellikleri, onu tahminler oluşturmak ve geliştirmek, pazarlama planları oluşturmak, bütçe planlamasına rehberlik etmek ve mümkün olan en iyi kararları almak için verileri kullanmayı seven her otel işletmecisi için mükemmel bir PMS haline getirir.

Ayrıca, ilerlemeyi izlemek, eğilimleri belirlemek ve daha fazla araştırma gerektirebilecek anormallikleri belirleyerek kayıpları önlemek için harika bir yoldur.

Protel Air'in mülkünüzü bir sonraki seviyeye taşımaya nasıl yardımcı olabileceğini görmek istiyorsanız, bugün bir demo talep edin ve bu mükemmel sistemdeki sınırsız özelliklerden faydalanmaya hazır olun.