Advent International ve Eurazeo, otel yönetim yazılımı çözümleri sunan protel Hotelsoftware GmbH'nin satın alımını tamamladı.

En büyük ve en deneyimli küresel özel sermaye yatırımcılarından biri olan Advent International ve önde gelen bir küresel yatırım şirketi olan Eurazeo, 10 Ocak’ta özellikle konaklama sektörü için teknoloji ve hizmet çözümleri geliştirmede dünya lideri protel hotelsoftware GmbH’in satın alma işlemlerini tamamladıklarını duyurdular.

İlk olarak 1994 yılında Dortmund'da kurulan protel, konaklama teknolojisinin en deneyimli ve başarılı küresel sağlayıcılarından biri olarak itibar kazanmıştır ve yazılımı şu anda 93 farklı ülkede 14.000'den fazla otelde kullanılmaktadır.

Advent ve Eurazeo, şirketin birinci sınıf teknolojisini geliştirmeye devam etmek ve müşterilere güncel yenilikleri daha hızlı sunmak için protel yönetimiyle ortaklaşa çalışacak. Bu, küresel olarak oteller için lider bir yazılım ve teknolojik hizmetler sağlayıcısı olan Protel’in konumunu daha da güçlendirecek ve hızlandıracaktır.

 

Otel Hakkında | Almanya'da Yapılan Otel Yazılımı

protel çözümleri, dünya çapında yerel ortaklardan oluşan bir ekiple, tüm otel işletme türleri için sağlam bir teknoloji ağı oluşturur. Doğrudan protel PMS üzerinden erişilebilen çığır açan uygulama mağazası, otellerin ve teknoloji satıcılarının iş yapma şeklini hızla değiştirdi. 27 yıl önce Almanya'nın Dortmund kentinde kurulan ve dünyanın en dinamik denizaşırı yatırım pazarlarından biri tarafından şekillendirilen bu modern yazılım şirketinin atan kalbi sadece misafirperverliğe hizmet ediyor. İlk bulut tabanlı PMS ve uygulamalar 2009'da yayına girdi ve art arda iki Olimpiyat Köyü – “Dünyanın en büyük otelleri” – protel üzerine inşa edildi. Operasyonlar uluslararası olarak 90'dan fazla ülkeye yayıldı ve Dubai, Viyana ve Atlanta'daki şubelere yol açtı. Dünya çapında 14.000'den fazla otel, işlerini protel ile güçlendirmeyi tercih ediyor. Otelcilik endüstrisindeki teknolojik değişimi etkilemeye devam eden protel, mükemmel otelcilikten bahsediyor. Bizimle iletişime geçin. 

www.protel.netAdvent International Hakkında

1984 yılında kurulan Advent International, en büyük ve en deneyimli küresel özel sermaye yatırımcılarından biridir. Firma, 42 ülkede 380'den fazla özel sermaye yatırımına yatırım yaptı ve 30 Eylül 2021 itibariyle, yönetim altındaki varlıklarda 75 milyar Euro'ya sahipti. 12 ülkede 15 ofisi bulunan Advent, Kuzey Amerika, Avrupa, Latin Amerika ve Asya'da 250'den fazla özel sermaye yatırım uzmanından oluşan küresel olarak entegre bir ekip kurmuştur. Firma, iş ve finansal hizmetler dahil olmak üzere beş temel sektördeki yatırımlara odaklanmaktadır; sağlık hizmeti; sanayi; perakende, tüketici ve eğlence; ve Teknoloji. 35 yılı aşkın bir süredir Advent, kendini uluslararası yatırımlara adamıştır ve portföy şirketleri için sürdürülebilir gelir ve kazanç artışı sağlamak için yönetim ekipleriyle ortaklık kurmaya kararlıdır.

Daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin:

Web sitesi: www.adventinternational.com

LinkedIn: www.linkedin.com/company/advent-international


Eurazeo hakkında

Eurazeo, 450'den fazla şirkete yatırım yapmış, üçüncü şahıslardan 19,2 milyar Avro'yu da içeren 27,0 milyar Avro'luk Yönetim Altındaki Varlıklarda çeşitlendirilmiş portföyüyle lider bir küresel yatırım grubudur. Önemli özel sermaye, gayrimenkul ve özel borç uzmanlığı ile Eurazeo, 350 profesyonelinin taahhüdü ve derin sektör uzmanlığı, küresel pazarlara açılan bir kapı ve sorumlu ve istikrarlı bir temel sunarak gelişimlerini desteklemek için her büyüklükteki şirkete eşlik eder. Sağlam kurumsal ve aile hissedar tabanı, yapısal borçtan arındırılmış sağlam finansal yapısı ve esnek yatırım ufku, Eurazeo'nun şirketlerini uzun vadede desteklemesini sağlar.

Eurazeo'nun Paris, New York, Sao Paulo, Seul, Şanghay, Singapur, Londra, Lüksemburg, Frankfurt, Berlin, Milano ve Madrid'de ofisleri bulunmaktadır.

Eurazeo, Euronext Paris'te işlem görmektedir.

Web sitesi: www.eurazeo.com/en

LinkedIn: www.linkedin.com/company/eurazeo