protel ve Grand Hotel Don Gregorio

Müşteri: Grand Hotel Don Gregorio

İspanya'nın Salamanca kentinin tarihi merkezinde yer alan, muhteşem detaylara ve konfora sahip 17 yatak odalı benzersiz bir otel.

Tercih Edilen protel ürünü: protel Air


15. Yüzyıl Sarayında Lüks ve Teknolojinin Buluşması

Dünyada 500 yılı aşkın bir geçmişe sahip olmakla övünebilecek pek çok otel yoktur. Grand Hotel Don Gregorio, lezzet ve lüksün muazzam bir örneği olmanın yanında çok çeşitli modern hizmet ve tesislerle de adeta geçmiş yüzyılların bir yansımasıdır. Protel ise, otelin güncel ve modern kalmasını sağlamak için teknolojiyi entegre etmek üzere bir çalışma yürüttü.


Değişim

Grand Hotel Don Gregorio, birçok otel işletmecisi için benzer bir sorunla karşı karşıyaydı, operasyonlarını geliştirmek ve daha fazla potansiyel misafire ulaşmak için yeni teknolojiler (yükseltilmiş PMS, Web Rezervasyon Motoru ve Kanal Yöneticisi) eklemek istedi. Ancak tüm çözümlerinin birbirleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olması gerekiyordu. Buradaki zorluk, otelin teknoloji yığınının merkezinde yer alabilecek, tüm sorunları çözebilecek bir PMS bulmaktı. Protel’in amacı; otelin olumlu bir finansal etkiye sahip olacak ve operasyonel verimliliği artırmalarını sağlayacak, türünün en iyisi gerçek teknoloji çözümlerini kullanmalarını sağlamaktı.


Çözüm

protel Air, Grand Hotel Don Gregorio'nun PMS'lerine birden fazla sınırsız HTNG kodlu entegrasyonu bağlamasını sağladı. protel'in sistemi, tüm uzman teknoloji davranışlarını merkezi bir düzeyde toplayabilecekleri bir ortam yaratır, böylece herhangi bir temas noktasından gerçek zamanlı olarak veri depolamak, erişmek, entegre etmek ve kullanmak için güvenli, satıcıdan bağımsız, açık bir altyapı oluşturur. Protel Air'i kullanarak Don Gregorio, üçüncü taraf Kanal Yöneticilerini ve Web Rezervasyon Motorunu Mülk Yönetim Sistemlerine entegre edebildi ve veri eşitsizliği veya kaybı yaşamadan kusursuz bir şekilde iletişim kurmalarını sağladı.


İş Etkisi

Don Gregorio Genel Müdürü Beatriz Bernal'e göre, "Tüm günlük süreçler, operasyon ve yönetim açısından çok daha verimli. Personel sistemle ilgili sorunlardan dolayı daha az kesinti olduğunu fark etti". 

Don Gregorio personelinin en büyük etkiyi fark ettiği üç kullanıcı arayüzü alanı: 

Tüm günlük operasyonların en zorunlu verilerinin kapsamlı ancak düzenli bir özetini içeren PMS'nin ana ekranında. Oda durumlarını değiştirmenin hızlı, basit ve hatta “eğlenceli” olduğu temizlik ana ekranı. Ve bu faturalamalarda büyük bir fark yaratan faturalandırma ekranı ile personel her türlü (Proforma, malileştirme, ara, avans vb.) faturaları kolayca oluşturabilir ve konukların ihtiyaç duyduğu tüm detayları kolayca ekleyebilir. Sonuç olarak en büyük etkiye sahip alan, Kanal Yöneticisine entegrasyondur. Yeni rezervasyonlar PMS'de otomatik olarak güncellenir ve parametreler önceden açıkça tanımlanabildiğinden, fazla rezervasyonlar, veri giriş hataları ve kaçırılan rezervasyonlar geçmişte kaldı.


Grand Hotel Don Gregorio'nun Genel Müdürü Beatriz Bernal, protel hakkında şunları söylüyor:

“protel, otelin tüm alanlarını çok verimli ve etkili bir şekilde yönetmemizi sağlıyor. protel Air'in kullanımı çok kolay ve sezgisel.”

“Sürekli olarak iyi ve profesyonel hizmet karşısında büyüleniyoruz.”