protel ve Old Town Oteli

Old Town Hotels grubu, derin bir tarihe, görkemli mimariye ve şanslı gezginlerin karşılaşabileceği en güzel ve zarif tasarımlara sahiptir. 

Art Deco Imperial ve Art Nouveau Palace'dan oluşan otel grubu, iş akışlarını düzene koymak, oda temizliğini optimize etmek ve çok özellikli işlevselliklere sahip olmak istiyordu. Otel grubunun; çözüm odaklı, esnek bir PMS sağlayıcısına ihtiyacı vardı. Protel bu zamanda yardımlarına koştu.


Müşteri: Old Town Otelleri

Grubun portföyü, 1914 yılında kurulan geleneksel değerlere sahip Prag'ın kalbinde efsanevi bir art deco otel olan Art Deco Imperial'i içeriyor. Art Nouveau Palace - eğlence ve iş amaçlı misafirlerin ihtiyaçları için tasarlandı. Kozmopolit – çağdaş lüks ve geleneksel cazibe. Metropol Praha – her yaştan turistin tercih ettiği otel, işadamları ve kongre üyeleri arasında da popüler. 

Astoria ve Ambiance – mükemmel konum ve Prag'ın güzelliğini keşfetmek için ideal bir başlangıç ​​noktası.

Destekleyen: ASW Systems a.s.

Protel ürünü: protel MPE


İş Etkisi

Old Town Hotels, hem 4 hem de 5 yıldızlı otellerden oluşan birden fazla mülk için bir PMS sağlayıcısına ihtiyaç duyuyordu. Kurulumun hızlı ve verimli olması şarttı. Otel teknolojisi sağlayıcısının, birden çok otel kategorisinde birden çok mülkü yönetebilmesi gerekiyordu. Uluslararası üne sahip şef Zdeněk Pohlreich'e ev sahipliği yapan Art Deco Imperial, otel grubu genelinde iş akışlarını düzene sokmanın yanı sıra prosedürlerini ve ekiplerini birleştirmelerini sağlayacak işlevselliğe sahip bir PMS'ye ihtiyaç duyuyordu. Teklif talebine başvuran birden fazla sağlayıcı arasından Protel, en büyük esnekliği sağladığı ve en geniş işlev yelpazesine sahip oldukları için nihayetinde seçildi.


“Fiyat-performans oranının harika ve desteğin muhteşem ve hızlı olduğuna inanıyorum.”

Jan Dubsky

Old Town Otelleri İşletmecisi


Çözüm

Yeni bir yazılımın veya başka bir teknolojinin kurulumu hiçbir zaman sorunsuz değildir. En önemlisi, personelin sorunlarını hızlı bir şekilde ele alma, sorunları öngörme ve proaktif olarak çözme becerilerine sahip olmasıdır. Protel ekibi, tüm arayüzleri entegre etmeyi ve otel personelini çok kısa sürede yazılım ile ilgili bilgilendirmeyi başardı. Old Town Hotels personeli için öne çıkan ana alan, protel'in sağladığı kişisel dokunuş ve sistemi kendi özel ihtiyaçlarını karşılamak için kullanabilmelidir. İşin püf noktası, protel'in Old Town Hotel'in temsil ettiği pazar segmentini ne kadar iyi anlayabildiği, değerli girdiler sağlayabildiği ve bir bütün olarak otel grubuna fayda sağlayan önerilerde bulunabildiğidir.


İş Etkisi

Protel'in sürekli güncellenen teknolojik yazılımları; kart okuyucuları, pasaport tarayıcıları, dijital kayıt kartları vb. gibi birden fazla arayüz Old Town Otel’in yazılımına eklendi. 

Konukların en kısa sürede check-in yapabilmeleri için resepsiyona saat bilgisi verebilmelerine ek olarak mevcut raporların çokluğu ve otelin her yönü hakkında bilgi verecek şekilde özelleştirilebilmesi, yönetimin karar verme sürecini 10 kat azaltırken aynı zamanda mobil uygulamalarla esnek hale getirdi. Gelir artışı yaratmaya yol açan bir diğer büyük fayda, tüm mülkler arasında gelişmiş bir görüşe sahip olmak ve kanal yöneticisi ile gelişmiş 2 yönlü bir arayüze sahip olmaktı. Bu yönler, fiyat ayarlamalarını iyileştirdi dolayısıyla geliri önemli ölçüde artırdı.


Protel hakkında daha fazla bilgi edinin:

Protel Air


PMS: Bulut Tabanlı ve Sunucu Tabanlı Yazılım