Büyük Otel Zincirleri için Mükemmel Çözüm

Grecotel Zinciri,

gelirini ve müşteri sadakatini artırmak ve rekabet avantajı elde etmek için protel'in Çoklu Mülk Yönetim Sistemi'ni kullanmaya başladı.


Müşteri

Grecotel Zinciri, Yunanistan

Grecotel adı; kaliteli ve kişiselleştirilmiş hizmet, geleneksel Yunan misafirperverliği ve Yunanistan'ın çevre ve kültürüne gösterilen ilgi ile eş anlamlıdır. 1981'deki kuruluşundan bu yana, Grecotel S.A. 32 resort oteli ve toplam 12.000 yatak kapasitesiyle Yunanistan'ın en büyük otel zinciridir. Grecotel Resort otelleri (4* ve 5*) Girit, Korfu, Halkidiki, Batı Peloponnese, Rodos, Mikonos, Kos, Atina Rivierası, Atina, Larissa ve Dedeağaç'ta bulunmaktadır.


protel Ortağı: HIT Yunanistan

protel Temel Ürün: protel MPE (Multiple Property Edition)

"Protel MPE'ye yatırım yaparak kesinlikle doğru kararı vermişiz."


Panagiotis Mantzouneas

IS Direktörü, Grecotel S.A.


Zorluklar

Grecotel Zinciri, mevcut DOS tabanlı Mülk Yönetim Sisteminden memnun değildi. Teknoloji geliştikçe ve online rezervasyon sistemleri pazara giden önemli bir yol haline geldikçe, firma sağlam, etkili ve geleceğe dönük bir "son teknoloji ürünü bir çözüm" arıyordu. Otel, güncel kalmak ve müşterilerinin yolculuğunu sürekli olarak geliştirmek için devamlı iyileştirmeler sunacak çözümlere yatırım yapmaya hevesliydi.


Yunanistan'ın en büyük otel zinciri olan firma, sezgisel, kullanıcı dostu ve gruptaki 30 tesisin tamamında çalışacak bir sistem arıyordu. Mevcut statik sistem için yapılacak herhangi bir değişiklik, her bir özelliği yönetmek için tek bir çözüm olarak çalışmak zorundaydı. İlk teklifin sadece otel yönetim ekiplerini ikna etmesi gerekmedi, aynı zamanda Grecoctel'in kurucuları ve sahipleri için daha uzun vadeli stratejilere de uyması gerekiyordu.


Çözüm

protel MPE , ilk görüşmelerde belirtilen tüm gereksinimleri karşıladı ve bir otel zinciri için mükemmel bir seçim oldu. Sunulan paket, protel MPE'nin sunabileceğinden çok daha fazlasına sahip olduğu eski sistemden veri geçişi ve 30 otelin tamamında kapsamlı eğitim içeriyordu. protel'in en son teknolojisi, açık mimarisi ve kullanıcı dostu yazılımı, müşterilerin verimli çalışmasına olanak tanır. Bu verimlilik, müşteri hizmetlerini geliştirir, misafirleri memnun eder ve onları Grecotel'in sadık marka elçileri haline getirir.


İş Etkisi

Sistemin öğrenilmesi kolaydı, bu nedenle hızla işe dahil edildi ve tüm çalışanlar yeni sisteme geçişe çok önem verdi. Mobil uygulamaları kullanarak protel'e bağlanma özelliği gerçekten kullanışlıdır. Çekirdek PMS yazılımının yanı sıra Grecotel, mobil uygulamalar ve diğer arayüzler gibi birçok ek modülü başarıyla kullanıyor. Bu, zincirin iş akışlarını iyileştirmesini, çalışma saatlerinden tasarruf etmesini, geliri önemli ölçüde artırmasını ve kaliteyi bir sonraki seviyeye taşımasını sağlıyor.


Mükemmel raporlama özellikleri, üst düzey ekiplerin ve yöneticilerin her otel hakkında tam olarak bilgi sahibi olmasını sağlar ve protel, Serenissima'dan BI ile birlikte çalışarak bireysel rezervasyonlar ve gelirler etrafında ayrıntılara inme esnekliği sağladı. Dış bağlantı, otellerdeki operasyonları, rezervasyonların sayısını ve değerini iyileştirir. Rezervasyonlar ve daha da önemlisi, misafirlere bilgi ve iletişim gönderen protel CloudCenter'ın bir sonucu olarak rezervasyonlar ve tekrar eden müşteriler arttı. (Bu, otel zincirinin çevre konusundaki endişeleri doğrultusunda kağıt tabanlı süreçleri de azalttı).


"Protel MPE'ye yatırım yaparak kesinlikle doğru kararı vermişiz. Rakipsizler çünkü bize rekabet avantajı elde etmek için mükemmel araçları sağladılar. Protel'i neredeyse her gün bizimle çalışan meslektaşlarımız gibi çok yakın bir ortak olarak görüyoruz. Bu, protel'in sürekli bağlılığı ve özverisi sayesinde başarılmıştır. İşimizi birlikte büyütmek için sabırsızlanıyoruz."


Panagiotis Mantzouneas

IS Direktörü


Grecotel S.A., Yunanistan