Özel Bir Deneyim: Butik Oteller

Butik otel deyince aklınıza tam olarak ne geliyor?

Elbette, herhangi bir standart tatil düşünmüyorsunuz.

Butik oteller; hayallerin, beklentilerin ve gerçekliğin hizalandığı, misafire iyi bir deneyim garantisi sunan yerlerdir.


Butik yaşam tarzı olanakları, belirli Y kuşağı ve stil bilincine sahip misafirlerden gelen talebi çekmek için özenle seçilmiştir. 


Özel bir deneyim yaşamak istiyorsanız butik otelleri çok sık tercih edeceksiniz.

Butik otel iş modelinin arkasındaki genel fikir budur: Zenginliği bireysel zevkle, en yüksek kaliteyle ve kusursuz, beş yıldızlı bir hizmetle bir araya getirir, lüks ve bazen ilginç bir ortamda… 


“Bir restoran hayalinizi gerçekleştirmek için; bir umuda, ve belli bir bütçeye ihtiyacınız var. Otelcilik daha önemli bir sermaye yatırımıdır, dolayısıyla çok daha yavaş ilerleyen bir süreçtir.”

– Ben Weprin, Mezun Oteller CEO'su / NYT Röportajı


Ek olarak, başarılı olmak için, kanıtlanmış iş deneyimleri ile birlikte, görevin gerçekten arkasında durabilen ve onu yolunda tutan güçlü vizyoner bir ekibe de ihtiyacınız var.

JF Capital Advisors'a göre, vakıf fonu ve özel sermaye, son yıllarda bu bağımsız otel alanına önemli yatırımlar yapıyor. Bu rakamlardaki gerçek anlam, markalı otel alanına yapılan yatırımın bağımsızlar için olduğu kadar popüler olmadığını gösteriyor. Daha da ilginci, Butik Otel Yatırım Konferansı'ndaki bu makalenin gösterdiği gibi, bu yatırımlar için ödenen fiyat da önemli ölçüde daha yüksek.


Doğru harcama butik otel misafirinin talep ettiği “kaliteye” daha yüksek bir yatırım anlamına gelir.

Özetlemek gerekirse: seçkin yaşam tarzı alanlarının hem tasarımında hem de yönetimindeki daha fazla esneklik, daha yüksek bir işletme marjı sağlar ve bu da butik oteli iyi ekiplere sahip yatırıcımlar için çok gerçek bir yatırım seçeneği haline getirir.


Bu modern ekibin sadece yatırımcılardan, çekirdek yönetimden ve personelinden değil, aynı zamanda - giderek artan bir şekilde - mülkün ve misafir yönetiminin hayati bir görevi ile emanet edilen teknoloji tedarikçilerinden oluştuğunu öğrenmek büyük bir sürpriz değil.


Butik ve Yaşam Tarzı Konaklama Derneği tarafından yürütülen bir ankete göre, bağımsız otel sahiplerinin yaklaşık %59'u, rezervasyonların çoğunlukla otelin kendi web sitesi veya telefon üzerinden yapıldığını ve %18'lik bir ek oranın Online Seyahat Acenteleri (OTA) üzerinden geldiğini söylüyor. 


Yalnızca teknolojik – veya dijital – deneyim, fiziksel deneyimle gerçekten eşleştiğinde, başarılı bir ortaklıktan söz etmeye başlayabiliriz. Misafir deneyiminin herhangi bir otel türünde anlaşmayı sağladığını veya bozduğunu söylemek doğru olsa da, bu lüks segmentte özellikle keskindir.

Bu nedenle protel olarak Londra'nın lüks butik oteli The Exhibitionist Hotel, South Kensington ile yaptığımız işbirliğinden özellikle gurur duyuyoruz. “Havalı sanatçılar ve modaya uygun tasarımcıların sıra dışı eserlerle sıçraması için tek renkli bir tuval” olarak tanımlanan misafirler, odalarındaki kokudan özel havuz ve gizli balkon seçeneklerine kadar kendi deneyimlerini küratörlüğe davet ediyor.

The Exhibitionist Hotel ile işbirliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz.

Ortağımız Xn protel Systems, The Exhibitionist Hotel'in kurucusu Manhad Narula'nın belirttiği gibi, "Londra butik pazarındaki performansları nedeniyle" teknolojiyi tedarik etmek için özel olarak seçildi.


The Exhibitionist Hotel'in kurucusu Manhad Narula, “Londra butik pazarındaki başarılarından dolayı Xn protel Systems'i seçtik. Otel Yöneticimiz bize katılmadan önce şirket ve sistem tecrübesine sahipti, bu nedenle protel'in önceki sistemle yaşadığımız tüm engelleri aşacağı ve Xn protel ekibi ile daha verimli bir ilişkiye sahip olacağımız konusunda çok rahattık.” dedi.


Protel hakkında daha fazla bilgi edinin:

Bulut Tabanlı ve Sunucu Tabanlı Yazılım