Otel Sahiplerinin Bir Otel Yönetim Sistemine İhtiyaç Duymasının 5 Nedeni

Teknoloji, günümüz iş dünyasında hayati bir kaynaktır ve otelcilik sektörü de aynısını benimsemektedir.

Otel sahipleri; günlük operasyonları iyileştirmekten, idari süreçleri kolaylaştırmaya kadar, teknolojiye yatırım yaparak çok daha fazla fayda ve kazanç sağlayabilir.

Her otel işletmecisinin edinmeyi düşünmesi gereken teknolojik kaynaklardan biri, bir otel yönetimi sistemidir.

Bir otel yönetim sistemi satın almayı planlıyorsanız, orada birkaç seçeneğin mevcut olduğunu ve bu nedenle otel gereksinimlerinize en uygun seçeneğe yatırım yapmaya odaklanmanız gerektiğini unutmayın.

Doğru otel yönetim sistemi seçimi sayesinde PMS'nin sunduğu tüm avantajlardan yararlanabilirsiniz.

Konaklama endüstrisindeki rekabet oldukça yüksektir. Otel işletmecilerinin pazarda rekabetçi kalabilmek için mümkün olan en iyi müşteri deneyimini sunmaları gerekir.

Otel sahiplerinin konuk deneyimlerini iyileştirmek için kullandığı yaklaşımlardan bazıları; konaklama sonrası geri bildirim isteme, web üzerinden rezervasyon ve rezervasyon çözümleri sunmak ve bunların yanı sıra oda içi deneyimi ve otel personeli ile tesis içi etkileşimi önceliklendirmeyi içerir.

Ek olarak, iş gücüne bağlı kalmak oldukça pahalıdır ve her seferinde istenen sonuçları elde edemeyebilirsiniz.

İdari görevler zaman alıcıdır ve personelinizin dikkatini kuruluşunuzun temel faaliyetlerinden kaydırabilir, işte teknoloji böyle bir zorluğun üstesinden gelmek için işe yarar.

Sonuç olarak, otel yönetim sistemi otel sahiplerinin günlük operasyonlarından daha fazlasını elde etmelerine yardımcı olabilecek güvenilir bir çözümdür.

Bu blog yazımızda; bir otel yönetim sistemine yatırım yaptıktan sonra bekleyebileceklerinizi listeledik.

Artan Üretkenlik

Personelinizin çalışmaları ve motivasyonları, bir otel işletmecisi olarak beklediğiniz getiriler üzerinde doğrudan bir etkiye sahiptir. Bir otel yönetim sistemi edinmek, personelinizin üretkenliğini artıracaktır.

Otel personelinizi bir otel yönetim sistemi kullanarak eğitmek mümkündür. Protel PMS kullanıcı dostu arayüzler içerir ve hata yapma olasılığını da azaltır.

Otel personeliniz genç ve kendini geliştiren bireylerden oluşuyorsa, büyük olasılıkla teknolojiye hakimdir ve modern bir otel PMS’i zaten bildikleri ve kullandıkları bir teknik yenilik bileşeniyle birlikte geldiği için kolay adapte olmalarını sağlayacaktır.

Ayrıca, zamandan tasarruf etmek ve çalışanlarınızın diğer görevlere odaklanmasını sağlamak için bir otel PMS sistemi kullanarak zaman alan idari görevleri otomatikleştirebilirsiniz, bu da sonuçta verimliliklerini artıracaktır.

Otel Verimliliğini Artırır

Otelinizin büyüklüğüne bağlı olarak bir otel odasını kontrol etmek için oraya gitmek, zaman alıcı bir görev olabilir ve konuklar için check-in yapmadan önce oda hazırlamada gecikmeler kaçınılmaz olabilir.

Bir otel yönetimi sistemi, çalışanların oda bakım ihtiyaçlarını daha hızlı belirlemesine ve yönetmesine yardımcı olur. Erken gelenler olduğunda kat hizmetleri personelini gerçek zamanlı olarak uyarır, böylece belirli odaları zamanında hazırlayabilirler. Ayrıca müşteriler check-out yaptığında çalışanlarınızı bilgilendirir. 

Sonuç olarak, otelinizdeki oda yönetimi daha esnek hale gelecek, dolayısıyla misafir deneyimi iyi yönde artacak ve daha hızlı check-in olanakları sunacaktır.

Otel Raporlama ve Analizlerini Kolaylaştırır

Otel endüstrisindeki büyümenin itici güçlerinden biri, zamanında ve kapsamlı raporlamayı içerir ve bir otel yönetimi sistemi bunu en iyi şekilde başarmanıza yardımcı olur.

Oda ve vergi raporları, gece denetimi, temizlik, vardiya denetimi, giriş / çıkış, bir PMS sisteminin oluşturabileceği raporlama ve analiz ayrıntılarından bazılarıdır.

Bu durumda, güvenilir bir konaklama yazılımı edindiğinizde; envanter, gelir, rezervasyonların takibinin yanı sıra oda başına gelir, günlük raporlar, ortalama günlük fiyatlama ve doluluk oranı aracılığıyla otel performansına ilişkin bilgilere erişmek mümkündür.

Ayrıca, bir otel PMS sistemine yatırım yaptığınızda yerel vergi raporlama gerekliliklerine ve düzenlemelerine uyma ihtiyacının artık endişelerinizin bir parçası olmayacağını unutmayın.

Daha İyi Misafir Deneyimi

Otelinizdeki günlük işlemlerin ve idari görevlerin otomasyonu, aşağıdaki alanlarda kaliteli hizmetlerin sağlanmasında tutarlılığı sağlar;

*Teklifleri ve misafir deneyimlerini kişiselleştirmeye yardımcı olmak için derinlemesine konuk profillerinin tek bir ana bilgisayarda birleştirilmesi.

*Müşteriler için rezervasyonu basitleştirmek ve rezervasyon modülleri aracılığıyla anında misafir iletişimini kolaylaştırmak.

*Daha hızlı ve doğru faturalandırma için konuk bilgilerinin eksiksiz tutulması.

*Müşteri deneyimlerini iyileştiren mobil rezervasyonları ve hızlı check-in ve check-out işlemlerini teşvik etmek.

*Oda servisi için yanıt süresini artırarak sipariş yönetiminin iyileştirilmesi.

Bir otel yönetim sistemi ayrıca müşteri tercihlerini, konaklama öncesi ve sonrası iletişimleri hatırlayacak ve müşteri geri bildirimlerinin analizini gerçekleştirecek bu da çalışanlarınıza daha iyi konuk deneyimlerine öncelik verme konusunda değerli bilgiler verecektir.

Arttırılmış Güvenlik

Otel sahipleri, PMS yazılımını kurduktan sonra bulutta bulunan verileri indirip analiz edebilir ve aynı zamanda en son teknolojiyi kullanarak bu tür bilgilerin korunmasının keyfini çıkarabilirler.

Otel yönetim sistemi kullanıcılarının güvenlik duvarları ve kimlik doğrulama ağ geçitleri yazılımı ve şirket içi verileri bilgisayar korsanlığına karşı koruduğundan, virüsler veya hatalar konusunda endişelenmesine gerek yoktur.

PMS'nizdeki veriler de yedeklenmiş ve şifrelenmiş olarak kalacaktır ve bir bilgisayar arızalanırsa veya bir dizüstü bilgisayar otelinizden kaybolursa, kullanıcılar yine de PMS'den gerekli bilgilere erişebilecektir.

Sonuç

Teknoloji, farklı endüstrilerdeki çeşitli operasyonları etkilemeye devam ediyor ve otel sektörü, özellikle mobil uygulamalar sayesinde personel hareketliliğini ve iletişimi geliştiren sistemlerden beslenerek büyüyor.

Bir otel sahibi olarak tamamen insan sermayesine güveniyorsanız, operasyonlarınızı dengede tutmakta zorlanabilir ve kazandığınızdan daha fazlasını kaybediyor olabilirsiniz.

Otel PMS sistemi, satın alırken koyduğunuzdan çok daha fazlasını sağlayan bir yatırımdır ve bu nedenle onu işletmenizde kullanmak akıllıca bir karar olacaktır.

Otel yönetim sistemleri konusunda daha fazla bilgi almak için sizi Europrotel'de bize ulaşmaya davet ediyoruz. Dünya çapında 14.000'den fazla otel tarafından tercih edilerek, otelinizin günümüzün rekabetçi ortamında büyümesine ve gelişmesine yardımcı olacak çeşitli çözümler sunuyoruz. Doluluk ve misafir memnuniyetini en üst düzeye çıkarmak için sizinle birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz! Henüz Europrotel ile iletişim kurmadıysanız ne bekliyorsunuz?