Oteliniz Hakkında Yapılan Online Yorumları Google My Business ile Kontrol Edin

Otel endüstrisi için yorumların önemi hakkında sayısal gerçekler:

*İtalyan mahkemesi, TripAdvisor'daki profillerini güçlendirmeyi amaçlayan otellerden aldığı para ile sahte yorumlar yazan bir kişiye, dokuz ay hapis cezası verdi." Kaynak: Skift

*Bir konaklama işletmesinin sahip olduğu ortalama yorum sayısı 127’dir. Bu, ortalama yerel işletme sayısından % 48 daha fazladır.

*Bir işletme kendilerinden yorum yapmalarını istedikten sonra İnsanların% 68'i” yorum bıraktı”. Bu veri; otelinize gelen misafirlerden, oteliniz için online yorum yapmasını istemenizi unutmamanızı gözler önüne seriyor. Misafirlerinizden nasıl yorum isteyebileceğinizi yazımızın geri kalanında anlatıyor olacağız.

*Konukların% 93'ü otel odasına karar verirken internet yorumlarının önemli olduğunu düşünüyor.

*İnsanların% 53'ü, yorumları incelemeden otel odası rezervasyonu yapmıyor.

*İnsanların % 80'i bir düzineden fazla otelin yorumunu okuyor.  kaynak: NetAffinity

Bir otelle ilgili kararların büyük bir kısmı yorum okuma aşamasında verilirken, misafirlerin gönderdiği inceleme yorumları ve fotoğrafların önemi hafife alınmaktadır. Google My Business, sizi Google evreninin içinde tutarken gerekli tüm bilgileri sunmayı amaçlamaktadır. 

Google My Business, odalar, konum, hizmet ve tesisler için ayrı ayrı değerlendirme puanlarını ve çeşitli kaynaklardan toplanan yorumları listeler .(Google, Booking.com, Expedia.com, Hotels.com, Orbitz.com, Priceline, Travelocity, Tripadvisor).

İncelemelerin Oluşturulması ve Yönetilmesi

*İyi Bir Hizmet Sunun

İyi bir değerlendirme, misafirin yaşadığı deneyime göre otelde başlar. Dil, konu dışı veya sosyal / politik yaklaşım açısından Google'ın politikasını ihlal etmedikçe, müşteri yorumları silinemez ve otel ya da başka bir kullanıcı tarafından değiştirelemez şekilde, yorumu yazan kişi silmediği takdirde orada durmaya devam eder.

Google yorum politikalarına bakabilrsiniz. Uygunsuz bir incelemenin nasıl işaretleneceğine dair daha fazla gösterge buradan ulaşabilirsiniz.

 Bir otel-misafir anlaşmazlığında Google'ın arabuluculuk yapması açısından yapılacak çok fazla şey yoktur. İşletmeniz ile ilgili negatif bir yorum almamaya çalışmak, bunun için de misafirinizin otel deneyimini en üstte tutmak en etkili yoldur. Ancak istemeden de olsa negatif bir yorum aldığınızda da yapabilecekleriniz elbette var. Devam edelim.

*Yorumlara Hızlı ve Çözümcül Yanıtlar Verin

Bu, hem iyi inceleme yorumları hem de daha az memnuniyet bildiren negatif inceleme yorumları için önemlidir. Kibar bir temel cevap ekleyin, bu, misafirlerinize misafirleri ve markayı önemsediğinizi gösterecektir.

Sorunları öğrenin ve düzeltin. İstatistikler, kullanıcıların dile getirdiği sorun yanıtlanıp çözülürse sadık bir müşteri kazanma şansınızın çok yüksek olduğunu söylüyor. Online eleştiriden kaçmak yerine, yorumlar ve geri dönüşler ilgilenmeniz oteliniz açısından olumlu bir sonuç doğuracaktır. Kötü bir müşteri deneyimi için, sorun çözücü bir yaklaşım sergileyin.

Olumsuz Yorumlara Verilecek İyi Bir Cevap Nasıl Olmalıdır?

* Hızlı ve uygun cevap verin.

* Katkısı için yorumcuya teşekkür edin.

* Seviyeli ve sorunu çözmeye yönelik bir metin yazın.

* Sorun ile ilgili detaylı bilgi isteyin.

* Suçlu olmanız durumunda özür dileyip sorunu hızlı bir şekilde çözün.

* İfadenizi desteklemek için argümanlar üretin.

* Kötü eleştirilerin işletmeniz için olumlu bir durum olduğunu ve sağlanan bilgilere göre hizmetlerinizi iyileştirebileceğinizi unutmayın.

Sahte ve uygunsuz incelemelerle ilgili olarak, yukarıda da belirttiğimiz gibi onları işaretleyerek kaldırmaya çalışmanız önerilir.
 

*Misafirlerinizden Yorum İsteyin

Teşekkür notları ekleyin ve misafirlerinizden otelinizdeki kaldıkları süreyi değerlendirmelerini ve yorum yapmalarını rica edin. Odalara, masaya veya restorana güzelce hazırlanmış basılı kartlar ekleyerek onları yorum yapmaya teşvik edebilirsiniz. Daha kolay kullanım için bir QR kodu ekleyebilirsiniz.

Hatta bir adım daha ileri gidebilir ve bazı anahtar kelimelerin kullanılmasını önerebilirsiniz "Kahvaltımızı nasıl buldunuz? Haberin yayılmasına yardımcı olun: bizim için yorum yazın ”. gibi. 

Facebook ve Google+ gibi sosyal kanallar aracılığıyla birçok kişiye yayılacak yorumlar, rezervasyon yapmadan önce araştırma yapan potansiyel müşterilerinize olumlu etki edecektir. Olumlu yorumlar, otel rezervasyonlarınızın artmasına neden olacaktır.