Google My Business – Otelinizin Online Başarısı İçin Birinci Adım

Google Otel Reklamları otellerin daha fazla doğrudan rezervasyon oluşturmasına yardımcı olur.

Bu makalede; verileri doğrudan Google My Business hizmetinden alan Google bilgi kartından bahsedeceğiz.

“Ücretsiz Google listelemenizle yeni müşteriler çekin.

Girişiniz, kullanıcılar işletmenizi veya sizinki gibi işletmeleri Google Arama veya Google Maps’de aradığında görünür. Google My Business, girişinizi oluşturmayı ve güncellemeyi kolaylaştırır; böylece öne çıkabilir ve müşterileri çekebilirsiniz. "

Bu, Google My Business sayfasından tüm işletmeler için kullanılabilen resmi açıklamadır. Google MyBusiness, otelinizin vitrinidir.

 

Oteller için ne var?

Google My Business, otelin vitrini olarak adlandırılmıştır ve bunun bir nedeni vardır: Bu, bir misafirin otelinizi ararken göreceği bilgilerin ilk anlık görüntüsüdür.

İster 5 yıldızlı bir otel, ister bir dağ evi, en büyük otel zincirlerinden birinin mülkü veya küçük bağımsız bir butik otel olun, kendinizi en iyi şekilde temsil etmek, Google bilgi paneli ve kendinizi Google haritasında konumlandırmak için aynı araçlara sahipsiniz. 

Google bilgi paneli, Google My Business'taki tüm bilgilerin gösterildiği alandır.

Bir otelin bilgi paneli, otelinizle ilgili tüm önemli bilgileri içerir:

*İletişim ve yön ayrıntıları

*Hem işletme hem de ziyaretçiler tarafından gönderilen otelinizin, odalarınızın, olanaklarınızın fotoğrafları. 

*Fiyatlar ve müsaitlik durumu “Bir OTA web sitesinde veya bir meta arama motorunda, doğrudan otelin kendi rezervasyon motoruna bağlantı verir. Dahası, Google, "Easy book on Google" özelliğini test ediyor, bu da ziyaretçinin Google'ın sayfasından ayrılmayacağı anlamına geliyor.

*Geniş bir sağlayıcı listesinden incelemeler

*Sorular ve cevaplar

*Benzer işletmelerin alternatif seçenekleri – bölgedeki rakip oteller

 

Google My Business daha da fazlasını sunar:

*Otelinizin Konumunu Google haritalarında işaretleyebilme olanağı

*Google My Business tarafından oluşturulan trafik hakkında zengin analizler ve bilgiler

*Bağlantıda kalmanızı sağlayacak ve misafirlerinizin profilinizle nasıl etkileşimde bulunduğu konusunda sizi bilgilendirecek mobil uygulama: yeni incelemeler, yayınlanan yeni resimler, sorulan yeni sorular vb. hakkında bildirimler

Google My Business gerçekten işletmeme nasıl yardımcı olabilir?

İşletmenizi pazarlayın:

1)Profesyonel görünün!

İşletmeniz, Google'da gerekli tüm bilgilerle birlikte sizin kartvizitinizdir. İşletmenizi bir harita üzerinde göstererek sokak görünümü, navigasyon yönergeleri, resimler ve incelemeler sunar.

 

2)İşletmenizin adını başka biri kullanıyor olabilir.

Birisi Google My Business yerinizi kullanıyor olabilir ve bu, birçok işletmenin başına gelebilecek büyük bir sorundur. Sahte olduğuna inandığınız mevcut bir hesabın sahipliğini nasıl talep edeceğiniz hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3)Misafirler sizi Google’da arayacak.

Telefon ve adres bilgisi için, web sitenizi bulmak ve hakkınızda yapılan yorumları incelemek için misafirler çok büyük bir oranda Google’ı kullanır.

 

4)SEO'ya büyük ölçüde yardımcı olur.

Arama Motoru Optimizasyonu, online varlığınızın web aramalarında ne kadar kolay bulunabileceği ile ilgilidir. Bu uzun, karmaşık bir yol ama kesin olan bir şey var: Google My Business’da yerinizin olması web sitenizin Google aramalarında da bulunmasına yardımcı olacaktır.

 

5)Size promosyonlar, haberler ve etkinlikler yayınlama olanağı tanır

"Post" bölümü, ziyaretçilerinizi yeni etkinlikler ve mevcut özel promosyonlar hakkında bilgilendirmek için kullanılabilir. Gönderiler basit haber gönderileri, etkinlikler, ürünler, kuponlar veya indirimler içeren tam tasarlanmış promosyonlar olabilir. Hepsi yedi gün boyunca aktiftir, daha sonra yeni gönderiler yayınlanmalıdır.

 

Misafirlerinizle kişisel olarak etkileşim kurun

1)Ziyaretçiler işletmeniz hakkında görsel yükleyebilir:

Misafirler işletmenizin fotoğraflarını yayınlayabilir. Ne kadar çok insan görsel yayınlarsa, bu işletmenizi inceleyen potansiyel müşterilerinizin fikir edinebilmesi için o kadar iyidir. İnsanlar, organik etkileşim olarak görüldükleri için ziyaretçilerin resimlerine daha fazla güvenme eğilimindedir. Bu fırsatı kullanın ve misafirlerinizi profilinize görsel göndermeye teşvik edin.

 

2)Yorumlar:

Google, işletmeniz için bir inceleme koleksiyonudur. Booking ve/veya Expedia gibi OTA'larda bulunan incelemeler dahil kaynaklar, meta-aramalar -Tripadvisor ve Google'daki doğrudan incelemeler sunar.

Bilgilendirilmek ve iyi veya kötü yorumlarınıza anında yanıt vermek için Google My Business uygulamasını kullanın. 

Online incelemelere ve alıntılara nasıl yaklaşılacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

 

3)Soru-Cevap:

Konukların mülkünüz hakkında en çok ne sorduğunu Google hesabınız sayesinde bilebilirsiniz. Soru listesini hazırlayın ve uygun cevaplarla birlikte gönderin.

Önemli: Misafirleriniz her zaman soru sorabilir ve bu soruları herkes cevaplayabilir. Doğru cevabın verildiğinden emin olun.


 

Değerli navigasyon ve iletişim bilgileri sunun

1)Adres ve navigasyon yönergeleri

2)Mobil arama:

Mobil görünüm, otelinizi doğrudan aramak için bir düğme sunar. Bu, özellikle seyahat ederken hemen ek bilgi almak isteyen misafirler için kullanışlıdır.

3)Sokak Görünümü:

“Bir varış noktasına seyahat etmeden önce mahalle hakkında bir fikir edinmek için her zaman Google Haritasının Sokak Görünümü özelliğini kullanırım. Özellikle binayı, girişi tanımak veya orada araba kullanırken mevcut park yerlerini tespit etmek yardımcı olur ”

Anna K, iş seyahati

Online varlığınızı düzeltin ve güncelleyin

1)Telefon numaranız, web adresi URL'niz gibi önemli bilgileri kolayca güncelleyin

2)Hatalı olanakları düzenleyin

3)Otelinizin açıklamasının tam kontrolünü elinize alın

4)Google bir şekilde yanlış yerleştirdiyse, coğrafi konumlandırma için işaretinizi güncelleyin (caddenin yanlış tarafında görünme sık sık oluyor, bu yüzden bunu kolayca düzeltme şansınız var)

Google İşletmenizi Mobil yapar

Google Haritalar mobil cihazlarda en beğenilen uygulamalardan biridir. Uygulamayı offline modda kullanıyor olsalar bile, konuklar bu uygulamayı kullanırken profiliniz düzgün bir şekilde görünecektir.

Özel analizler

Google My Business kontrol panelinde hem Google Arama hem de Google Haritalar için Aramalar, Görünümler ve Eylemlere genel bir bakış sunulur.

Özel bir sayfa olan "Insights", verilerin derinliklerine iner ve işletmenizin nasıl bulunduğu ve ziyaretçiler tarafından ne tür etkileşimlerin tercih edildiği hakkında bilgi sunar. 

Google My Business hesabımı nasıl oluştururum?

*Ücretsiz bir şekilde üyeliğinizi oluşturmak için;

*Google My Business hesabına gidin

*Kolay adımlar ile otel adınızı, adresinizi, haritadaki konumunuzu ve iletişim bilgilerinizi eklemeniz istenecektir.

*Hesabı doğrulayın

*Hemen kullanmaya başlayın. 

Ekstra puanlar

Google My Business'ı Bing İş Dünyası Rehberinize aktarın (Bing, Microsoft'un sahibi olduğu ve işlettiği web arama motorudur)

Google My Business girişinizi en son ne zaman kontrol ettiniz?

Hemen şimdi kontrol etmenizi ve otelinizin online potansiyelini önemli ölçüde iyileştirmeye yönelik bu basit adımları atmaya başlamak için buraya geri dönmenizi rica ediyoruz. Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bunları yorum olarak bize gönderin.