PCI-Uyumluluğu, Yüksek Teknoloji Otel Misafir Koruması´nın Son Teknolojisidir

Oteller, kaynakları ve mevcut tüm teknolojiler göz önüne alındığında, mümkün olan en yüksek kaliteyi sağlamak için yüzyıllardır çaba sarf etmektedir. Bir misafir kapıdan içeri girdiği andan itibaren, oteliniz odalardan oluşan bir binadan daha fazlası olur. Bu “deneyim”dir. Oteller, en son icatları kullanmanın yeni, yenilikçi ve güzel yollarını bulmalarıyla tanınırlar. Zamanın en ileri teknolojisi gaz lambaları ve telgraf iken, o zamanın lüks otellerinin gece boyunca ışıl ışıl parıldadığına ve yüksek hızlı iletişim hizmetleri sunduğunu söyleyebiliriz. Günümüzde de, pek bir şey değişmedi. Otellerde elektronik kapı kilitleri, mobil uygulama rezervasyonu, uyku kalitesini arttıran yataklar bulunur ve çoğu, en üst düzeyde misafir koruması ve memnuniyeti için sanal gerçeklik turları ve akıllı ev oda kontrolleri gibi şeyleri içerecek şekilde hizmetlerini sürekli olarak günceller.
 

Ağırlama ve En Son Teknoloji

En son teknolojiyle gurur duyan oteller artık yeni nesil misafirlere hizmet veriyor. Gameboy, ile büyüdüğünü izlediğiniz çocuklar, şimdi gelişen kariyerleri ve büyüyen aileleri olan profesyonel yetişkinler. Dizüstü bilgisayarlara ve yüksek hızlı tabletlere yükseldiler. Çocukları ise ellerinde tabletlerle büyüyorlar. Bu potansiyel misafirleriniz; tatil, iş gezisi veya yeni hibrit çalışma tatili planlıyor olabilirler. Misafirler otelinizde oda rezervasyonu yaptıklarında, en iyisini beklerler. Lobide dokunmatik ekranlı check-in, yüksek hızlı wifi bağlantısı ve odalarda USB şarj bağlantı noktaları bir zorunluluktur ve şüphesiz oteliniz bu zorluğun üstesinden gelmiştir. Genç bir otel için bile en son konaklama teknolojisini sergileyebilmekten daha büyük bir prestij işareti olamaz.

Günümüzde misafirlerin çoğu, teknoloji avantajlarıyla donatılmış bir lüks oteli diğerine tercih edecek. Oteliniz, yatak veya küvet konforunda sesli kontrollerle kapatılabilen yüksek hızlı wifi veya akıllı ışıklarınız hakkında daha iyi yorumlara sahipse, bu önemli bir satış noktasıdır. Bazı oteller, misafirleri için son teknoloji tabletleri kullanır, diğerleri ise aktif olarak misafirlerini kendi cihazlarını getirmeye teşvik eder (BYOD). Ayrıca oda olanaklarının bir parçası olarak çekmece pedleri kullanırlar. Günümüzün hızlı teknoloji çılgınlığında, misafir deneyiminize daha fazla teknoloji eklemenin her yolu daha iyi gibi görünüyor. Misafirlerin; spa uygulamaları, muhteşem manzaralar ve evde yaşayamadıkları tatil deneyimleri sunan otelleri tercih etmeleri gibi, yeni bir teknoloji ile tanışma arzusu da güçlü bir çekiciliktir.

Ancak çok az misafirin ilgilenmesi gerektiğini düşündüğü bir şey güvenlik ve korumadır. Ne de olsa oteller, yüzyıllardır misafirlerini istenmeyen izinsiz girişlerden ve mahremiyetlerinin istilasından koruyor. Bu neden şimdi değişmeli?

 

Modern Misafir Korumasının Zorlukları

Sorun şu ki, misafirleri korumak son 20 yılda çok daha karmaşık hale geldi. Geçmişte misafir koruması, asansörleri korumak veya misafirlerinizle ilgili soruları yanıtlamayı reddetmekle ilgiliydi. Bir otelin misafir koruma görevleri arasında, oda anahtarı olmayan yabancıların koridorlarda dolaşmasını engellemek, misafirlerin kimlik veya yer bilgisini paylaşmamak vardı. Birisi bir misafirin adını bilse bile her iyi otel işletmecisi bunun konuğun onları görmek istediği veya nerede olduğunun bilinmesini istediği anlamına gelmediğini bilir. Ancak günümüzde misafirlerinizle ilgili bilgiler sadece kağıt bir defterde ve çalışanlarınızın zihninde yer almıyor. Bilgisayarlarınızdadır ve bu bilgisayarlar 7/24 internete bağlıdır.

Çoğu durumda, özel misafir bilgileri yalnızca yerel otel sunucularınızla sınırlı değildir. İsimler, rezervasyon tarihleri ​​ve kredi kartı bilgileri internet üzerinden web siteniz ve üçüncü şahıs seyahat siteleri aracılığıyla online rezervasyon şeklinde iletilir. Hatta oteliniz bu bilgilerin bir kısmını markanız için merkezi veri tabanlarına iletebilir. Ve hiç şüphe yok ki, bilgisayar korsanları da bu bilgiyi çok ister.

 

Bilgi Sızıntıları Her zamankinden Daha Tehlikeli

Günümüzün misafir koruma sorununun diğer yarısı, insanların misafir bilgileriyle yapabileceklerinin hiç olmadığı kadar zararlı olduğu gerçeğidir. Otel yönetiminin klasik günlerinde, otel personelinin yanlışlıkla misafir bilgilerini ifşa etmesi veya misafir bilgilerinin çalınması durumunda yanlış gidebilecek şeylerin kısa, dramatik bir listesi vardı. Romantik takipçiler hedeflerini bulabilir, paparazziler ünlülerin peşine düşebilir gibi.

Ancak bugün riskler çok daha yüksek. Bir bilgisayar korsanı, giriş ekranınıza bir göz atabilir. Bundan, birinin adını, e-posta adresini, ev adresini ve telefon numarasını alabilirler. Kimlik hırsızlığı sürecine bu şekilde başlayabilirler. Kredi kartı bilgilerini çalmayı başarırlarsa, misafiriniz üzerindeki mali yansımalar çok büyük olabilir. Hiçbir otel, kimlik hırsızlığı veya kredi kartı dolandırıcılığından kaynaklanan yıllarca süren davaların kaynağı olmak istemez.

Bu, siz ve misafirleriniz arasında iletişim kurmak, rezervasyon yapmak ve hizmetleri düzenlemek için ne kadar çok teknoloji kullanılırsa, siber güvenliğin o kadar gerekli olduğu anlamına gelir. Ve PCI Uyumluluğu, dünya genelindeki konaklama ve iş sektörü için son teknoloji veri güvenliğidir. Online rezervasyon sunuyorsanız, misafirlerinizi satış noktası bilgisayarları üzerinden takip ediyor ve misafirlerinize wifi erişimi sağlıyorsanız, PCI uyumluluğu sadece iyi bir önlem değil, bir zorunluluktur.

 

PCI Uyumluluğu - Siber Güvenlik Aracılığıyla Müşteri Koruması

PCI Uyumluluğu, Kredi Kartı Endüstrisi tarafından tasarlandı ve tanıtıldı. Neden dünyanın her yerindeki otellerin ve satıcıların müşteri verilerini korumasına yardımcı olmakla ilgilenebilecekleri açık. Daha az dolandırıcılık, daha az sigorta ödemesine eşittir, bu da ödedikleri primleri düşürür. Daha yüksek müşteri memnuniyeti, ağızdan ağza yönlendirmeleri artırır ve kredi kartı şirketlerinin kendileri için müşteri kaybını azaltır. Müşteri verileri, kredi kartı numaralarını, son kullanma tarihlerini ve manyetik şerit verilerini içerir. Tüm ödeme işleme endüstrisi, çalınan kartların ve dolandırıcılık ücretlerinin sayısını azaltmak için yatırım yapıyor. İtibarı ve sorumluluk güvenliği tehlikede olan işletmeler var. İş bilgisayarlarını, web sitelerini, uygulamaları, satış noktası cihazlarını ve kart tarama cihazlarını güvence altına almakla eşit derecede ilgileniyorlar.

Bu durumda PCI, aslında PCI-DSS veya Payment Card Industry – Data Security Standard'ın kısaltmasıdır. Müşterilerle dijital iş yapmanın her yönü için siber güvenlik standardını belirler. İş yazılımınızın ulaşması gereken protokolü ve bu standartlara ulaştığı kanıtlanmış belirli yazılım seçimlerini tanımlar. PCI, özel yerel ve bulut sunucularınızın güvenliğini sağlamak için işletmenizin alması gereken önlemleri tanımlar. Aynı zamanda, herhangi bir güvenli uç nokta cihazının, tüm izinsiz giriş yöntemleri tarafından saldırıya uğramayacağının garanti edildiği standartlardır. Yerel BT ekipleriniz belirli bir miktarda koruma ve en iyi uygulamaları sağlayabilir. Ancak PCI-DSS yönergeleri, herhangi bir BT ekibinin olası siber güvenliğinin mevcut zirvesine ulaşmasına yardımcı olabilir.

 

Siber Güvenlik, İleri Teknoloji Oteller İçin Bir Zorunluluktur

Otelinizin ihtiyaç duyduğu PCI-Uyumluluk miktarı, ne kadar müşteri verisini işlediğinize veya rezervasyonunuz, yerel sunucular ve misafir wifi üzerinden akmasına izin verdiğinize göre belirlenebilir. Yalnızca bir telefon görüşmesi ile rezervasyon yapan ve tüm misafir kayıtlarını büyük bir kağıt ziyaretçi defterinde tutan küçük şirin bir Oda & Kahvaltı, siber güvenliğe ihtiyaç duymaz çünkü hizmetlerinde çok az "siber" vardır veya hiç yoktur. Ancak, misafir bilgilerini tutmak için basit bir yerel veritabanı programı bile olan ve en az bir cihazı internete bağlı olan işletmeler; e-posta kimlik avı ve internet bağlantısı yoluyla izinsiz girişlere karşı güvenliği sağlamalıdırlar. Ödemeleri numara veya kart tarama cihazı ile mi işleyeceksiniz? Aniden siber güvenlik ihtiyacınız tavan yapar. Bilgisayar korsanları kart numaralarını gizlice girip onları kopyalamak için çalışıyor.

En son teknolojiye sahip bir otel için siber güvenliğin her özelliğe ve bağlantıya derinlemesine dokunması gerekir. Birden fazla platform aracılığıyla online rezervasyon ve kart ödemesi, bu bilgilerin her bir iletiminin güvenli ve tercihen şifreli bir kanalda güvence altına alınması anlamına gelir. Misafir bilgilerini internet erişimi olan bir bilgisayarda yönetmek, yalnızca güvenlik duvarları ve virüs taraması değil, aynı zamanda her personele kimlik avından nasıl korunacağını öğretmek anlamına gelir.

Misafirlerinize wifi hizmeti sunuyor musunuz? Bilgisayar korsanları, sadece wifi ağına girmek ve bilgisayarlarınızdan veri çalmak için otelinizde oda rezervasyonu yapabilir. Ya da daha da kötüsü, misafirlerinizin kablosuz ağa bağlı dizüstü bilgisayarlarına ve telefonlarına doğrudan saldırır. PCI-Uyumluluğunun yüksek siber güvenlik standartları için çabalayarak, bu bilinen tehditlerin ve güvenlik felaketlerinin asla sizin çatınız altında olmayacağından emin olabilirsiniz.

 

Sertifikalı PCI Uyumlu Olmanın Prestiji

PCI-Uyumluluğu, misafir ödemesi, kişisel ve cihaz güvenliğini garanti eden tek evrensel standarttır. PCI Uyumluluğunu başarıyla gerçekleştiren oteller ve işletmeler, prestijli misafirleri kazanabilir. Bunlar artık yalnızca PCI Uyumlu mekanlarda konaklayan ve alışveriş yapan kişilerdir. Misafirler; bir otel seçtiğinde, kredi kartlarının veya iş verilerinin her an güvende olduğundan emin olmak için PCI uyumluluğuyla övünebilecek bir otele ihtiyaç duyarlar.

Oteliniz bugün PCI uyumlu olmayabilir. Ancak tek gereken üstün hizmet, uzman BT personeli ve mevcut en iyi teknolojiye yatırım yapmaktır. Modern otelin zaten uzman olduğu üç şey. Oteliniz için PCI uyumluluğu hakkında daha fazla bilgi için bugün bizimle iletişime geçin.