Teknoloji Meraklıları için Mükemmel Tasarım

V8 Hotel Classic ve Yeni V8 Hotel, otomobil meraklıları düşünülerek tasarlanmış özel tema otellerdir. Oteller, Stuttgart'ın otomobil bölgesinin ortasında yer almakta olup, yalnızca otomobil tutkunlarına değil tüm konuklara birinci sınıf konaklama vaat etmektedir.

Bu yazımızda, otelin Genel Müdürü ile görüşerek otelleri ve konseptlerini anlatacağız. Ayrıca, her iki tasarım otelini de çevreleyen MOTORWORLD'e odaklanacağız. Teknoloji meraklısı, otomobil fanatiği veya tasarım oteli hayranı mısınız? Cevabınız evet ise okumaya devam etmelisiniz!


Daha önce arabada uyudunuz mu?

V8 Hotel Classic, 'Benzin İstasyonu', 'Route 66' veya 'Mercedes Suite' gibi ayrı ayrı temaya sahip olarak tasarlanmış 34 oda sunmaktadır. 120 m²'lik Mercedes Suite, tüm MOTORWORLD'ü ayaklarınızın altına alan kişisel bir terasa sahiptir. Bu suit, eski zamanlarda bir hava trafik kontrol kulesiydi. 

Konaklamaları boyunca tipik “Amerikan Rüyası”nı hissetmek isteyen herkes Route 66 odasını inceleyebilir. Route 66, efsanevi otoyol dekorasyonu, duvarlar ve ekipmanlarla benzersiz bir deneyim vaad ediyor.

V8 Hotel Classic’in kısa süre önce V8 Hotel adında bir kardeşi oldu. Bu yeni otel, The V8 Classic'ten sadece birkaç adım ötede. 153 oda, 16 yeni tema odası, 7 servis alanı, 130 araba tasarım alanı, bir sağlıklı yaşam ve fitness alanı, bir bar ve çok daha fazlasına sahip.


Özetle V8 Tasarım Otelleri

Konseptleri diğer otellerden tamamen farklı olan iki oteli de eşi Karen ile birlikte işleten Simeon Schad ile röportaj yaptık. 


*V8 tasarım otelleri, Best Western'in soft markalarından ikisidir. Bu kavram tam olarak ne anlama geliyor?

Best Western, bizimki gibi tasarım otellere stratejik marka ortağı olma fırsatı vermeye karar verdi. Almanya'daki ilk BW-Collection oteliyiz ve bunun yanında tamamen yeni konseptli bir oteliz. Bizim için tamamen markalı bir otel bir seçenek olmazdı çünkü bizim tasarımımız diğer otellerden farklı ve eşsiz. Bununla birlikte, 35 milyon üyeye sahip BW ile stratejik işbirliğimiz, Avrupa'nın en seçkin on otelinden biri olduğumuzu (HRS tarafından ödüllendirildi) duyurmak için birçok olanak sunuyor.”


*Potansiyel bir misafir bundan faydalanabilir mi? Öyleyse nasıl?

BW üyeleri rezervasyon yaparken net bir fiyat avantajına sahipler.


*Bize otellerinizden biraz daha bahsedin. USP'si (Satış Önermesi) nedir? Neden bu konumu tercih ettiniz?

Otomobil tutkusu, Stuttgart'a ve tüm bölgeye hakim. Bu şaşırtıcı değil, çünkü burası tam olarak ilk otomobilin 130 yıl önce inşa edildiği yer. Porsche ve Mercedes Benz müzelerine ulaşım çok kolay. Üstelik Mercedes Benz fabrikası yakın mesafede. Rehberli turlar sunduğumuzdan, uzmanlar ve Alman otomobil kültürüyle ilgilenen herkes için kesinlikle kalmaya değer. V8 otelleri MOTORWORLD içinde yer almaktadır. Bu, daha otelimize adımınızı bile atmadan bu eşsiz ve özel atmosferi hissedebileceğiniz anlamına gelir. Bu harika, değil mi?”


*Dijitalleşmeden her sektör etkileniyor. Tasarım otellerinizin karşılaştığı zorluklar nelerdir?

“Dijitalleşmeye ve işimizi etkileyen zorluklara iyi hazırlandık. Örneğin web sitemize bir sohbet işlevi entegre ettik. Potansiyel konuklarımıza odaların 360° resimlerini sunuyoruz. Ayrıca, web sitemizde otellerimizin ve konumumuzun benzersiz görünümünü ve hissini gösteren videolar bulacaksınız. Bunun da ötesinde, protel'in MPE'sini (Multi Property Edition) kanal yönetim sistemi ile birlikte kullanıyoruz ve tabii ki otel genelinde yüksek hızlı internet erişimimiz var.”


*Mayıs 2017'den beri protel'iniz var. Protel, günlük otel operasyonlarınızda size nasıl yardımcı oldu?

“Protel PMS, bir kanal yöneticisi ile birlikte tüm online seyahat acentelerine ve uluslararası BW otellerine satış bağlama imkanı sunuyor. Bu, müşterilerimize ulaşmak ve onları memnun etmek için gerçekten yardımcı oluyor.”


*Protel'i diğer otellere tavsiye eder misiniz? Öyleyse neden?

“Protel, otel doluluğu ile birlikte oda fiyatları açısından birçok bileşen sunuyor. Bu tamamen otomatik olarak çalıştığı için resepsiyon personelimize çok yardımcı oluyor.”


MOTORWORLD Stuttgart

V8 Otelleri’nin içinde bulunduğu MOTORWORLD, bölgedeki tek ilgi çekici yer değil. Eski Württemberg havaalanı da, motor sporları hayranları ve 300 araçlık koleksiyonu ile klasik otomobil severler için gidilebilecek bir yer. Ayrıca otelin lobisi yaklaşık 24.000 metrekare büyüklüğünde olup yedi spor otomobil markası; eski, yeni ve diğer istisnai araçlarını sergilemektedir.

MOTORWORLD, konferanslar için iyi bilinen bir etkinlik merkezi. Misafirler için farklı boyutlarda 14 konferans salonu mevcuttur. Ayrıca hafta sonları ve tatil sezonunda turistlerin uğrak noktasıdır. Genel olarak, burayı deneyimlemek için her yıl yaklaşık 600.000 ziyaretçi geliyor.

Bunun da ötesinde, iş toplantıları ve bir kongre merkezi olarak kullanılır. Bu; uzmanların, teknoloji ve otomobil tutkunlarının ve nostalji severlerin tek bir çatı altında, dünyanın en paslı hobisinde bir araya geldiği anlamına geliyor.

Somut teknoloji ve mobil büyülenme konusunda kapsamlı bir yelpaze, bu konumu çok benzersiz kılıyor. Özel eşyalara sahip bir salon ve camekanda sergilenen çok sayıda aracın bulunduğu atölye salonu bulacaksınız.

Unutulmaz bir konaklama deneyimi sunan V8 Hotels, özel yeni dünyalara dalmanızı sağlayacak ve sizi yoğun günlük rutinlerden uzaklaştıracak. İster yeni arabanızın anahtarını alın, ister bir alışveriş turuna çıkın. Sonsuz olanaklar büyülü Stuttgart bölgesindeki konaklamanıza unutulmaz anlar katacaktır.