Ürün Detayı

BI

     Mevcut ve geçmiş verilerinizin ışığında, otelinizin geleceğiyle ilgili kararları kolayca alabilirsiniz.

     Otelinizdeki günlük işlemler yüklü miktarda veri oluşturmaktadır. europrotel Business Intelligence ile bu verileriniz sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda, temel otelcilik analizlerini verebilmek amacıyla, ilişkilendirilmiş bir şekilde kategorize edilmekte ve yeni bir yapıya dönüşmektedir. europrotel BI ürününde geçmişe ait bilgilerinizi, oteliniz hakkındaki kritik değerleri ve hatta verilerin ışığı altında işletmenizdeki sorunları gelişmiş grafikleri sayesinde rahatça görebilir ve hızlı karar vererek sorunlara zamanında müdahale edebilirsiniz.

     İstatistik ve tahmini bilgiler ile iş planlaması

     europrotel BI, europrotel otel yönetim sisteminde bulunan mevcut ve geçmiş verilerinin tümünü değerlendirir, birbiriyle bağlantılı ve tamamlayıcı çok kapsamlı temel performans göstergeleri (KPI) üretir.

     europrotel BI ürünü rezervasyonlar, gelirler, oda gecelemeleri, RevPAR verileri, misafir tipleri, rezervasyon değişkenleri, pazar ve segment analizleri ve daha bir çok bilgiyi birbirleriyle bağlantılı şekilde analiz eder. Tüm bu tip kritik veriler hem tablolar halinde hem de kapsamlı grafikler ile birlikte, anlaşılır şekilde gösterilir.

 

europrotel Business Intelligence:

-europrotel SPE ve europrotel MPE ürünlerinden, europrotel Sales & Marketing ve europrotel Banquet modüllerinden veri alabilir.

-Veri ambarı teknolojisi bazlıdır ve OLAP veri küplerini kullanmaktadır. Bu sayede çok boyutlu veri inceleme imkanı sunar.

-Kullanımı çok kolay bir üründür. Örneğin “Mayıs 2015 için Aralık 2014‘de kaç adet rezervasyon alındı?” gibi kompleks sorulara yanıt üretmek için elinizdeki veriyi kolayca analiz edebilir.

-En anlamlı analize ulaşabilmek için rakamlar dilimlenebilir ve bölünebilir.

-Sürükle-bırak ile eklenen parametreler sayesinde en alt katmandaki veriler bile analize dahil edilebilir.

-Tüm veriler arzu edilen kriterlere göre filitrelenebilmekte ve daha özel sonuçlara ulaşılabilmektedir.

-Analiz modeli sayesinde geçmiş zaman ve tahmin bilgileri tek rapor altında gösterilebilir.

-Tüm analiz modelleri için çok boyutlu grafikler oluşturulabilir

-Analiz modelleri çapraz tablolar, grafikler veya her ikisi de aynı anda kullanılarak raporlanabilir.

-MPE kurulumları dahilinde tüm otellerin verileri birlikte analiz edilebilir.

-BI veri küpleri, tercihe göre, otel bazında veya MPE otelleri grubu bazında oluşturulabilir.

-europrotel BI ara yüzü web tabanlıdır ve Office Web Components ile desteklenmektedir

-. Excel entegrasyonu sayesinde dinamik hesap çizelgeleri oluşturulabilir.

-BI verileri otomatik olarak her gün sonu işleminden sonra güncellenmektedir. Arzu edilirse manuel olarak da güncellemek mümkündür.

-Kullanıcılar çok boyutlu analiz modellerini kolayca oluşturabilirler. Kullanıma hazır 260‘ın üzerinde ölçüm (gelir, geceleme, konaklama, performans göstergeleri vb.) ve 170‘den fazla boyut (profil tipleri, rezervasyon değişkenleri, pazar segmentleri vb.) bulunmaktadır.

Ürün önizleme mevcut değil